Тампа Бей елиминира Вашингтон след 4:0 успеха | Спортни стоки | Спортна екипировка

Image of Тампа Бей елиминира Вашингтон след 4:0 успеха |  Спортни стоки | Спортна екипировка

Тампа Бей Лайтнинг елиминира Вашингтон Кепитълс в полуфиналната плейофна серия в Източната конференция на Националната хокейна лига. Тампа Бей, който участва в тази фаза на първенството за първи път от четири години насам, спечели серията с 4:0 успеха. В последната среща победителите надделяха с 5:3. Домакините откриха резултата чрез Райън Малоун, но в края на първата част Марко Щурм изравни. Веднага след началото на втората част домакините натиснаха се стигна до два гола на Шон Бергенхайм.В 13:40 минута на третината обаче гостите намалиха до 2:3 благодарение на Джон Ерскин. Почти по същия начин се развиха нещата и в третата част, когато Марк Андре Бержерон и Мартин Сейнт Луис вкараха още два гола и резултатът стана 5:2. В средата на частта при пресечено подаване Джон Карлсън намали на 3:5. Така Вашингтон продължи традицията да играе силно в редовния сезон, след като спечели за четвърта поредна година титлата в Югоизточната дивизия, но не може да се добере до финал в Конференцията от 1998-а година насам.