Чехия се класира на четвъртфинал на световното по хокей на лед | Спортни стоки | Спортна екипировка

Image of Чехия се класира на четвъртфинал на световното по хокей на лед |  Спортни стоки | Спортна екипировка

Световният шампион Чехия победи домакина Словакия с 3:2 и се класира за четвъртфиналите на първенството на планетата по хокей на лед. За чехите точни бяха Марек Зидлички, Мартин Хавлат и Патрик Елиас, а за домакините Ладислав Наги и Томаш Сурови. Словаците трябва да спечелят оставащите си два мача в групата, за да запазят шанс за класиране напред. В другата среща от група “Е” Финландия победи Германия с 5:4 след изпълнение на дузпи. Джордан Еберле и капитанът Рик Неш вкараха по една дузпа за победата на Канада с 4:3 над САЩ. С този успех “кленовите листа” делят челна позиция в група “F” със седем точки с тима на Швеция, който победи Франция с 4:0. В другия мач от групата Швеция не срещна трудности срещу последния в класирането Франция и спечели с 4:0 след голове на Роберт Нилсон, Оливер Ларсон, Патрик Берглунд и Стефан Крьонвал.