Байерн си гарантира участие в Шампионската лига | Спортни стоки | Спортна екипировка

Image of Байерн си гарантира участие в Шампионската лига |  Спортни стоки | Спортна екипировка

Байерн Мюнхен постигна една от най-убедителните победи в историята си, надделявайки над Санкт Паули, който ще играе във Втора Бундеслига през новия сезон, с 8:1 като гост в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. По този начин си осигуриха и участие в Шампионската лига през следващия сезон. С хеттрик се отличи голмайсторът на първенството Марио Гомес, който има вече 27 попадения. Байерн натрупа комфортна преднина още преди почивката след голове на Гомес и Даниел Ван Буйтен, съответно в 10-ата и 32-ата минути. През втората част миналогодишните шампиони също показаха по-добра игра и стигнаха до нови шест попадения. Марио Гомес направи резултата класически в 52-ата минута, а две минути по-късно Ариен Робен бе точен за 4:0. В 75-ата минута френският национал Франк Рибери вкара топката във вратата на Томас Кеслер за пети път. Три минути по-късно Марсел Егер реализира и почетното попадение за Санкт Паули. “Баварците” обаче не намалиха темпото и шест минути преди края на редовното време Ариен Робен вкара шести гол. До края Марио Гомес и отново Рибери доведоха нещата до 8:1.